YTÜ Hazırlıkta Yüzyüze Eğitimler Başlıyor!

YTÜ senatosunun 31 Ağustos 2021 tarihinde aldığı karara göre, okulumuzda 2021-2022 akademik yılında dersler yüz yüze eğitim olarak yapılacak.

YTÜ rektörü Prof. Tamer Yılmaz’ın twitter hesabında açıkladığı senato kararının maddelerine bakalım:

  • Tüm lisans, lisansüstü programları ve Yabancı Diller Yüksekokulu eğitim-öğretim faaliyetleri yüz yüze öğretim yöntemiyle yürütülecektir.
  • Programların temel özellikleri, fiziksel koşullar ve öğrenci sayıları göz önünde bulundurularak bazı dersler uzaktan eğitimle yürütülebilecektir (bu oran %40’ı geçmeyecektir).
  • İngilizce Yeterlik Sınavı (İYS), Fransızca Yeterlik (Yazılı ve Sözlü) Sınavı (FYS) ve İngilizce I-II Muafiyet Sınavı yüz yüze yapılacaktır.

  • Yüz yüze yapılacak derslerin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için hazırlıklar yapılacak, öğrenci sayıları dikkate alınarak gerekli önlemler (maske, mesafe, hijyen, havalandırma vb.) alınacaktır.
  • Gerek görüldüğü takdirde seyreltilmiş ve/veya gruplamalı öğretim modelleri kullanılabilecektir; ders süreleri kısaltılabilecektir. Blok ders yapılmayacak ve dersliklerde gerekli hijyen ve havalandırma sağlanacaktır.
  • Öğrencinin ders programında çakışma görülmesi durumunda, çakışan derslerden birinin uzaktan eğitim yöntemiyle veriliyor olması şartıyla, çakışan en fazla iki dersin seçilebilmesine imkân tanınacaktır; alttan alınan ders için devam mecburiyeti aranmayacaktır.
  • Tüm dönem içi, dönem sonu (final) ve bütünleme sınavları (dersler uzaktan eğitim yöntemiyle yapılmış olsa bile) yüz yüze yapılacaktır ve sınavlar sırasında maske, mesafe, hijyen ve havalandırma koşullarına uyulacaktır.

 

Bütün öğrenciler için hayırlı olmasını dileriz! 🙂

 

 

YTÜ Hazırlık Atlama Kursu detaylı bilgi için tıklayın.

YTÜ Hazırlık Atlama için Bize Yazın!