YTÜ İYS Sınav Hazırlık Kursu 

Kurumumuz İstanbul Dil Akademisi, hazırlık okulu okutmanları tarafından kurulmuş, alanında uzman bir kurumdur.

Her sene A1 ‘den B1+ ve beklemeli olmak üzere birçok YTÜ Hazırlık Okulu öğrencisine Hazırlık Atlama ve YTÜ İYS Sınav Hazırlık konularında yardım ederek başarıya ulaştırmaktadır.

Bizim yöntemimizi takip eden öğrencilerde YTÜ hazırlık atlama başarı oranımız % 94 ‘tür.

Uzman hoca kadromuz bilgi ve deneyimleri ile, materyal ofisimiz güncel sınav kaynağı ve materyalleri ile her seviye öğrenciyi (lisans, yatay geçiş, dikey geçiş (DGS), yüksek lisans, Erasmus) başarıya ulaştırabilmektedir.

 

YTÜ İYS Kurs İçeriği

Programlarımız  YTÜ hazırlık okuluna yeni kayıt olacak, okula devam eden ve beklemeli olmak üzere bütün öğrencilere yöneliktir. Sınıflar sadece YTÜ öğrencilerine özeldir. Her seviye için farklı programlar uygulanmaktadır.

Sınavın İngilizce kullanımı, okuma, dinleme ve yazma olmak üzere bütün bölümleri üzerinde ayrı ayrı sınav tekniği ve pratiği odaklı olarak çalışılmaktadır.

Program boyunca yoğun YTÜ İYS soru çözümlemeleri yapılmakta, YTÜ Kelime Listeleri ve kilit gramer konuları üzerinde çalışılmaktadır.

 

Eğitmen Kadromuz

Bütün hocalarımız YTÜ Hazırlık sisteminde uzman ve üniversite hazırlık okulu geçmişi olan eğitmenlerdir. Program boyunca öğrencilerimiz İngilizce çalışma yöntemi ve sınav motivasyonu konularında uzman desteği alırlar.

 

YTÜ İYS Sınav Kaynakları

Program boyunca YTÜ Hazırlık Okulu sınav sistemine özel olarak hazırladığımız kitap ve diğer ders kaynaklarımız kullanılmaktadır. Bunlar her dönem güncellediğimiz özgün materyallerdir.

Program içinde kullanılanlar dışında ihtiyaç duyulan ya da eksiklikleri olan her konuda öğrencilerimize ek materyal desteği sağlamaktayız. Bütün ders materyalleri ücretsiz olarak sunulmaktadır.

 

YTÜ İYS Deneme Sınavları

Sınav Kampı boyunca ders saatlerine ek olarak her hafta YTÜ İYS çıkmış sorulara göre hazırladığımız birebir sınav formatında İYS deneme sınavları yapılmaktadır. Bu sınavlarla öğrencilerimizin eksiklerini görüp sınav pratiği ve zaman yönetimi becerilerini arttırırız.

 

Etüt ve Ek Dersler

Bütün öğrencilerimize zorlandıkları ya da ihtiyaç duydukları konularda hocalarımızla ders saatlerine ek olarak ücretsiz ek etüt ve ek dersler yapılmaktadır.

 

Birebir Essay Kontrolleri

Programda YTÜ İYS writing ile ilgili detaylar öğretildikten sonra düzenli olarak öğrenciler ile bireysel essay çalışmaları yapılmaktadır.

 

Ders Çalışma Salonları

Öğrencilerimizin ders saatleri dışında haftanın 7 günü ders çalışabilmeleri için kurum binalarımızda özel alanlar ayrılmıştır. Öğrencilerimiz böylece kurumumuzda her gün ders çalışıp hocalarına istedikleri zaman soru sorabilme imkanına sahiptirler.

 

Online ve Yüz Yüze Eğitim İmkanı

YTÜ İYS Hazırlık Atlama Eğitimlerimiz tercihinize göre yüz yüze ya da online eğitim olarak yapılmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen şubelerimiz ile iletişime geçiniz.

 

YTÜ Hazırlık Atlama – YTÜ İYS Kurs Programları için tıklayın.